4.6/5

Ekselente 4.8 nga 5 yje vleresim ne Google

Happy client after DHI hair transplant in Albania with the best price

Mbjellja e Flokëve në Shqipëri

Advanced Hair Transplant Clinic: Klinika e Flokut 10 Vite Lider në Shqipëri

Mbjellja e flokeve ne Shqiperi tashme eshte nje trend i mirenjohur mjekesor ne Europe. Transplanti i flokut ne Shqiperi eshte nje zgjidhje perfekte per personat qe kane renie te flokut. Cmimet per mbjelljen e flokut jane te lira dhe klinika Advanced ka nje eksperience 10 vjecare ne treg! 

Siç jemi përmendur në:

Klinika për mbjelljen e flokut Advanced
Rezultatet Para dhe Pas:

Puna jonë kryhet me pasion, ndaj jemi të lumtur të ndajmë pjesë suksesi me ju! Jetë të ndryshuara, pacientë realë, histori frymëzuese.

Klinika Jonë në Emisionin Opinion, TV Klan
Klinika Jonë Fituese e "CCIT Awards 2023"

Nëse fjalët tona nuk mjaftojnë, pacientët tanë flasin për ne!

Shikoni vlerësimet në Google*

Qëndroni të përditësuar duke na ndjekur në Instagram

Metodat më të kërkuara për transplantin e flokëve:

Fatjon Gjoka – Advanced Hair Transplant Clinic (Tirana)

Përse duhet të zgjedh
Advanced Hair Transplant Clinic?

Klinika Advanced FUE (Tiranë), e vendosur në zemër të qytetit, është një klinikë moderne dhe inovative, e cila përdor metodën më të avancuar të transplantit të flokëve, me rezultate natyrale dhe të përhershme, pa shenja, dhimbje apo qepje, dhe qime që rriten normalisht dhe nuk bien kurrë. Motoja jonë: Riktheni besimin, bashkë me flokët tuaj!

Klinika jonë ka pajisjet dhe teknikat më të avancuara për diagnostikimin e rënies së flokëve dhe mbjelljen e tyre. Klinika Advanced FUE bashkëpunon me mjekë të specializuar në fushën e transplantit të flokëve. Me një eksperiencë mbi 15 vjeçare ne në Advanced FUE Clinic ofrojmë rezultate natyrale dhe një shërbim cilësor të garantuar. Na kontaktoni sot për një konsultë FALAS!

+6235 Pacientë të Kënaqur
+10 Mjekë Specialistë
+10 Vite Eksperiencë
Klinika në 3 Shtete të Ndryshme

Ri-Fitoni
besimin tuaj përsëri!

Ekspertët e transplantit të flokëve në klinikën Advanced Hair Transplant Clinic kanë punuar së bashku për një kohë të gjatë dhe kanë një përvojë kolektive prej më shumë se 15 vitesh në sektorin e transplantit të flokëve.

Ne përditësohemi me procedurat më të avancuara të mbjelljes së flokëve dhe vazhdojmë të përmirësojmë më tej aftësitë e tona duke marrë pjesë në konferenca dhe seminare globale çdo vit.

1111
Ju prezantojmë me stafin tonë.
fatjoni

Fatjon Gjoka

ola
Orjola Dibra
ani 1

Ani Leskaj

Taha Tarık Balcı
Taha Tarık Balcı
2023-06-02
The result is perfect thank you very much.
deniz güneyli
deniz güneyli
2023-06-02
qendër shumë e suksesshme e transplantit të flokëve
Eda Mucollari
Eda Mucollari
2023-04-24
Higly recommended! Very professional staff! My husband received all neccesary information and professional advices! Absolutisht e rekomanduar! Bashkeshorti mori te gjithe informacionin dhe sherbimin e duhur profesional.
arba leskaj
arba leskaj
2023-03-28
Bashkeshorti im eshte shume i kenaqur pas nje viti qe ka kryer mbjelljen ne kliniken tuaj
Bruno Leskaj
Bruno Leskaj
2023-03-28
💪🏻 super
Fitues i çmimit si sipërmarrja më e mirë në biznes nga Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë

Pyetje të shpeshta (FAQ)

Rreth procedurës & rënies së flokut

Advanced Hair Transplant Clinic në Shqipëri vlerësohet si një nga klinikat më të shkëlqyera për transplantin e flokëve në Europë. Stafi ynë mjekësor përbëhet nga kirurgë estetikë të aftë dhe me një përvojë shumëvjeçare në këtë specialitet. Për më tepër, ata përditësohen vazhdimisht me përparimet më të fundit mjekësore në mënyrë që të garantojnë  standardet më të larta të kujdesit për pacientët tanë.

Klinika jonë është e licencuar dhe ushtron veprimtarinë e saj mjekësore në përputhje me rregulloret Europiane. Synimi ynë është të ofrojmë standardet më të larta të kujdesit me çmime të përballueshme. Ne punojmë për t’i bërë transplantet e flokëve të arritshme për të gjithë, duke garantuar cilësi elitare dhe rezultate të jashtëzakonshme.

Një transplant flokësh në Shqipëri kushton shumë më pak se në shtete të tjera. Kostoja është më e ulët për shkak se Shqipëria nuk ka të njëjtat kosto si Europa: kostoja e pagave është më e ulët, taksat janë më të ulta, shteti mbështet bizneset, qeraja e një biznesi është më e ulët, dhe kostoja e jetesës në Shqipëri është pothuajse 70% me e lirë se vendet e tjera në Europë.

Gjatë një transplantimi të flokëve me Nxjerrjen e Njësisë Folikulare (FUE), folikulat, të cilat përmbajnë rrënjët e flokëve, hiqen individualisht nga zona e dhurimit në pjesën e pasme të kokës midis veshëve, pasi kjo zonë të jetë mpirë me një anestezik.

Këto folikula janë rezistente ndaj DHT, shkaku kryesor i rënies gjenetike të flokëve, dhe vendosen në zonën marrëse për të mbushur hapësirat ku flokët kanë rënë. Kjo teknikë është bërë shumë e njohur për pacientët që dëshirojnë të luftojnë rënien e flokëve dhe të arrijnë një rezultat përfundimtar me pamje natyrale.

Shqipëria njihet si një destinacion i besueshëm për turizmin mjekësor, veçanërisht për restaurimin e flokëve. Njerëz të panumërt vijnë në Tiranë për të mbjellë floket. Ky qytet është kthyer një qendër të njohur për transplantet e flokëve.

Është e qartë pse Shqipëria është shtëpia e klinikave dhe mjekëve më të mirë të transplantit të flokëve; kjo për faktin se përparimet fillestare në këtë fushë kanë ndodhur shumë vite më parë. Këto klinika përdorin metodat dhe teknikat më të përditësuara për të siguruar nivele të shkëlqyera të cilësisë.

Në përgjithësi, kirurgët e transplantit të flokëve priren të mendojnë se mosha më e përshtatshme për të kryer procedurën e mbjelljes së flokëve është midis 30 dhe 40 vjeç. Në këtë kohë shumica e njerëzve fillojnë të përjetojnë rënie të dukshme të flokëve.

Megjithatë, kirurgjia e transplantimit të flokëve nuk është vetëm për individët që kanë përjetuar një humbje totale të flokëve. Kjo është arsyeja pse kjo procedurë njihet edhe si restaurimi i flokëve, pasi përdoret edhe për individët që kanë flokë të hollë ose që po përjetojnë lloje të tjera të rënies së flokëve, si për shembull alopecia areata.

Në përgjithësi, pacientët vërejnë një ndryshim tek flokët e tyre 6-9 muaj pas procedurës së transplantimit të flokëve. Megjithëse, për individë të caktuar, rezultatet e dukshme mund të zgjasin deri në një vit për t’u shfaqur. Kjo është një mesatare pasi në disa njerëz shfaqen më shpejt rezultatet. 

Rreth konsultave

Po, konsultat janë të gjitha falas. Ju mund të dërgoni një ose disa foto të flokëve tuaj që ekspertët tanë t’i analizojnë nga kënde të ndryshme. Mund të dërgoni gjithashtu një mesazh se kur ka nisur rënia e flokëve për ju. Ne i shohim kërkesat tuaja në një kohë shumë të shpejtë dhe specialistët do ju kontaktojnë personalisht për t’ju ofruar zgjidhjen e duhur, me kostot më të mira.

Mbjellja e flokëve nuk ka një çmim standart pasi normalisht askush nuk ka nevojë për të njëjtin trajtim si pacienti paraardhës apo pasardhës. Ndaj konsulta online falas është metoda më e mirë e ofruar nga Advanced Hair Transplant Clinic për të marrë jo vetëm një çmim, por edhe zgjidhjen më të mirë për rastin tuaj.

Transplanti i flokëve është plotësisht ndryshe nga transplantet e tjera. Në transplantin e flokëve, flokët merren prej trupit tuaj, pra është e pamundur që trupi juaj t’i refuzojë. Ato thjesht hiqen nga një pjesë, dhe vendosen në pjesën e humbur. Për më shumë, ne gjithmonë mund t’ju ndihmojmë me konsultat online të cilat janë pa pagesë.

Gjatë konsultës mjeku do vlerësojë progresin e humbjes së flokëve që keni patur ndër vite. Në këtë mënyrë shohim zonat që kanë më shumë nevojë për kujdes, dhe mësojmë për historinë gjenetike të familjes suaj lidhur me humbjen e flokëve. Ju pyesim nëse keni kryer një transplant më përpara, ju pyesim për mënyrën tuaj të jetesës, punën që kryeni, dhe diskutojmë rreth pritshmërive tuaja para ndërhyrjes.

Këshillat dhe lajmet e fundit prej nesh

Na ndiqni

KRYENI NJË KONSULTË FALAS

Rruga e fitimit të vetëbesimit fillon këtu! 

Është e thjeshtë, e shpejtë, pa pagesë. Specialistët tanë do ju kontaktojnë sa më shpejt të jetë e mundur. 

Ose telefononi specialistët tanë për të marrë ndihmë të menjëhershme:

sqAlbanian