4.6/5

Ekselente 4.8 nga 5 yje vleresim ne Google

Transplantet E Flokëve Të Personazheve Të Famshëm

Share this post:
Foto qe ilustron rezultatet e nje transplanti flokesh ne Shqiperi.

Table of Contents

Personazhet e famshëm që i janë nënshtruar një transplanti për flokët kanë arritur disa rezultate të jashtëzakonshme. Një vijë flokësh e rinovuar ose një kokë e re plot flokë mund të shijohet për një kohë të gjatë, megjithatë, realiteti mund të jetë pak më ndryshe – ku rezultatet nuk janë gjithmonë siç priten. Në transplantimin e flokëve, si për çdo operacion tjetër, mund të ketë prova dhe gabime, dhe në rast se nevojitet më shumë se një operacion, kjo sigurisht do të nënkuptojë shpenzime shumë më të mëdha. Në fund, rezultatet bazohen në aftësinë dhe ekspertizën e kirurgut.

Kur zgjidhni kirurgun e gabuar, shanset janë që nuk do të merrni rezultatet natyrore të qëndrueshme që keni ëndërruar. Flokët e transplantuar ndonjëherë mund të mos funksionojnë aq mirë në kokën tuaj, ose mund të funksionojnë dhe përfundimisht të dështojnë. Kështu, do të ktheheni në fillim. Të famshmit femra dhe meshkuj mund të sfidohen, dhe ashtu si çdo person tjetër, ata do të duhet t’i përgjigjen pyetjes se çfarë të bëjnë më pas.

Pra, Cilët Personazhe Të Famshëm Kanë Kryer Transplant Flokësh?

Të famshëm të njohur në mbarë botën si John Travolta, David Beckham dhe Elon Musk (të gjithë pjesë e syrit të publikut) njihen mirë për transplantin e flokëve dhe jo thjesht për përfshirjen në botën e Teslës, filmave, futbollit ose biznesit.

Më poshtë, kemi renditur disa nga personazhet më të njohur, që mund të keni dëgjuar se i janë nënshtruar një transplanti flokësh.

image 2

Henry Cavill

Me nofullën e tij të gdhendur dhe shikimin magjepsës, nuk ishte aq e vështirë për Henry Cavill që të bëhej objekt bisede. I njohur për rolet e tij në disa nga filmat më ikonik, Henry Cavill u vendos në mesin e njerëzve kryesorë të Hollivudit. Por, mes famës së tij në rritje, thashethemet për një “transplant flokësh të mundshëm të Henry Cavill” filluan të përhapen.

Duke lënë mënjanë spekulimet, talenti i Cavill ka qenë gjithmonë fokusi i karrierës së tij. Nga mishërimi i Superman-it tek interpretimi i personazheve më komplekse në filmat dramatikë, ai ka treguar mjaft shkathtësi. Çdo rol që ai ka luajtur është pritur me madhështi.

James Franco

James Franco, aktori i njohur për rolet e tij të diskutueshme dhe ndoshta edhe i famshëm për ndërveprimet e tij me fansat, por jo vetëm (disa prej tyre janë mjaft të këqija), prej vitesh i ka bërë fansat që të flasin për transplantin e flokëve të James Franco. Spekulimet u bënë një temë e nxehtë mes adhuruesve. Si filluan saktësisht? Shumë thjesht. Një ndryshim i dukshëm në flokët e James Franco me kalimin e kohës ka nxitur thashethemet.

Arnold Schwarzenegger

Që në fillimet e tij, Arnold Schwarzenegger ka qenë i vendosur të tërheqë vëmendjen, qoftë për aftësitë e tij në aktrim, përfshirjen e tij në politikë, apo aurën e tij unike të theksuar mirë nga flokët e tij të dendur, duke e kthyer atë në një figurë mjaft të paharrueshme. Duke filluar me rolet e tij ikonikë dhe duke përfunduar me ndryshimin e jashtëzakonshëm të rrugës së tij të karrierës, Arnold Schwarzenegger ka evoluar vazhdimisht, duke ruajtur personalitetin e tij të pagabueshëm. Me pëshpëritjet e një “transplanti flokësh të Arnold Schwarzenegger” që qarkullojnë, ne mund të riafirmojmë vetëm angazhimin e tij për të ruajtur pamjen e tij dhe karizmën që sfidon moshën.

Floyd Mayweather

Floyd Mayweather nuk është i panjohur për njerëzit. Shpesh objekt bisede për stilin e tij të jetesës luksoze dhe rekordin e jashtëzakonshëm në ringun e boksit, Floyd Mayweather tani është temë diskutimi dhe përflitet për një ndryshim krejt tjetër – transformimin e tij estetik, veçanërisht transplantin e mjekrës dhe flokëve.

LeBron James

Përveç Kobe Bryant, Michael Jordan (dhe së fundmi, Stephen Curry), LeBron James është një nga basketbollistët më të njohur në botë. Gjatë gjithë karrierës së tij, ai ka qenë fitues i shumë kampionateve të NBA dhe çmimeve MVP (Lojtari më i Vlefshëm). Megjithatë, ka diçka që ka bërë që fansat të flasin kohët e fundit – transplantimi i flokëve.

Fansat e kanë vënë re kokën e tij të plotë të flokëve, ndryshe nga më parë, duke i shtyrë ata të pyesin nëse ai mban një paruke apo i është nënshtruar një transplantimi flokësh.

image

Cesc Fabregas

Futbollistët nuk janë një temë e përfolur e botës së showbizz-it nëse nuk mbajnë emrin Cristiano Ronaldo. Por rrugëtimi i transplantit të flokëve të Cesc Fabregas ka qenë një temë diskutimi mes mediave dhe fansave kohët e fundit. Megjithëse nuk ka asnjë konfirmim zyrtar nga Fabregas, vihen re ndryshime të dukshme në vijën e flokëve të tij gjatë viteve (Mund ta shihni në Google lehtësisht.), gjë që ka bërë që shumë njerëz të besojnë se ai mund t’i jetë nënshtruar një transplantimi flokësh për të rritur besimin e tij, si brenda dhe jashtë fushës. Megjithatë, asnjë nga detajet e procedurës së tij specifike nuk është bërë publike.

Chris Martin

Vokalisti i njohur i Coldplay, Chris Martin ka tërhequr shpesh vëmendjen e fansave dhe kritikëve, herë për zërin e tij, herë për tekstet e tij, herë për jetën e tij personale dhe herë për transformimin e flokëve. Thashethemet janë rritur me kalimin e viteve, duke pretenduar se Chris Martin i është nështruar një procedure transplantimi flokësh.

Chris Evans

Ka pasur spekulime dhe thashetheme të shumta në lidhje me transplantin e flokëve të Chris Evans. Megjithatë, nuk ka asnjë informacion zyrtar apo të konfirmuar për këtë çështje. Vlen të theksohet se personazhet e famshëm shpesh përballen me thashetheme dhe spekulime për jetën e tyre private, përfshirë edhe procedurat estetike. Çdo gjë që nuk konfirmohet ose deklarohet nga Chris Evans ose përfaqësuesit e tij, duhet të konsiderohet si një spekulim.

Andrew Garfield

Andrew Garfield, aktori jashtëzakonisht i talentuar britaniko-amerikan, ka tërhequr vëmendjen gjatë viteve për personalitetin e tij karizmatik, interpretimet e jashtëzakonshme dhe pamjen. Megjithatë, vitet e fundit, njerëzit kanë vënë re edhe ndryshimin në flokët e tij, dhe me të drejtë, shumë dyshojnë se ai mund t’i jetë nënshtruar një operacioni për mbjellje flokësh.

David Beckham

Një tjetër frymëzim për transplantin e flokëve, i cili ka qenë biseda e shumë njerëzve, si një nga futbollistët më të talentuar dhe ikonat e modës për meshkuj, David Beckham, është i njohur për modelet e flokëve dhe aftësitë e tij në futboll. Tingëllon perfekte, apo jo? Megjithatë, David Beckham u bë më shumë temë kur flokët e tij filluan të holloheshin dhe ai vendosi t’i nënshtrohej një transplantimi flokësh. Mund të vini re lehtësisht se idhulli anglez David Beckham ka kryer një operacion të suksesshëm dhe i ka rifituar flokët.

John Travolta

Legjenda e Hollivudit, John Travolta, filloi të përballej me një problem të rënies së flokëve në të 50-at e tij. Pjesë e listës së transplanteve të flokëve të njerëzve të famshëm, John Travolta, i ndihmuar nga një kirurg i aftë, vendosi për një teknikë të mbjelljes së flokëve dhe iu nënshtrua operacionit.

Pas transplantimit të flokëve, atij iu kthyen flokët. Rrjedhimisht, ai nuk po përballet më me problemin e rënies së flokëve. Në vitet pasuese, ai ka ruajtur të njëjtat flokë të shëndetshëm.

Gordon Ramsay

Duke u shfaqur në ekranin e televizorit të të gjithëve me flokët e tij të çrregullt dhe të gjatë, kuzhinieri i njohur skocez, pronar i mbi 30 restoranteve në mbarë botën, Gordon Ramsay, iu desh të përjetonte rrallimin e flokëve dhe tërheqjen e vijës së parë gjithashtu.

Pikërisht atëherë ai vendosi të përfitonte nga transplantimi i flokëve për t’i rikthyer flokët duke përdorur teknikën Sapphire FUE (Nxjerrja E Njësisë Folikulare). Dhe kështu ai zuri vendin e tij në listën e transplanteve të flokëve të njerëzve të famshëm. Të themi të vërtetën, është mjaft e vështirë të bësh dallimin mes fotos para dhe pas të Gordon Ramsay, pasi ai ka pasur gjithmonë flokët e tij të gjatë, kaçurrela dhe të çrregullt. Hidhini nje sy.

George Clooney

Kjo mund t’ju tronditë paksa, por a e dini se George Clooney, zemërthyesi i viteve ’90, i cili fitoi famë për shkak të pamjes së tij tërheqëse dhe shkathtësisë, është ndër personazhet e famshëm që pësuan rënie të flokëve dhe iu nënshtruan operacionit të transplantimit të flokëve? Ndërsa plakej, regjisori, aktori, producenti dhe skenaristi, George Clooney, i cili gjithmonë përpiqej të mbante pozicionin e tij të lartë, përballej me rrallimin e flokëve. Lajmi i mirë është se falë një trajtimi të suksesshëm të flokëve, ai rifitoi flokët dhe atraktivitetin e tij.

Ben Affleck

Kohët e fundit, shumë meshkuj janë përballur me kërcënimin e rrallimit të flokëve, ndër të cilët edhe Ben Affleck. I njohur për rolin e tij si Batman, Ben Affleck vuante nga një problem me rënien e flokëve. Në fund, ai gjeti një zgjidhje duke iu nënshtruar një operacioni për mbjelljen e flokëve.

Elon Musk

Elon Musk është ndoshta personi më i kërkuar në Google në lidhje me transplantet e flokëve të personazheve të famshëm. I njohur mirë për idetë e tij novatore dhe të jashtëzakonshme për të ardhmen, Elon Musk pati një përvojë të keqe me rënien e flokëve. Flokët e tij filluan t’i bien kur ishte shumë i vogël.

Ka fotografi në internet që tregojnë se si zgjerimi në rajonin e tij ballor është i dukshëm në fillimin e rënies së flokëve. Gjatë këtij procesi, Elon Musk filloi të humbasë flokët edhe në zonën e kurorës së tij dhe rënia e flokëve për fat të keq po përparonte dita-ditës. Miliarderi vendosi t’i jepte fund kësaj situate stresuese dhe iu nënshtrua një transplantimi flokësh për t’i rikthyer flokët e vjetër dhe për të arritur një pamje të freskët.

Burimet pohojnë se Elon Musk shpenzoi rreth 20000 dollarë për transplantin e flokëve dhe se operacioni i tij i zgjedhur ishte FUT ose Transplantimi i Njësisë Folikulare.

Sylvester Stallone

A nuk po bëhet më intriguese tema e transplantimit të flokëve të njerëzve të famshëm? Keni dëgjuar ndonjëherë për Rocky Balboa? Sigurisht që po. Epo, aktori i famshëm Sylvester Stallone, i cili ka mbetur në mendjen e të gjithëve si Rocky Balboa, ashtu si shumë burra të tjerë, u përball me çështjen e rënies së flokëve.

Kurorës së kokës dhe ballit të tij po i binin flokët dhe rrallimi i tyre filloi pak nga pak duke u bërë shumë më i madh, gjë që u bë e lodhshme psikologjikisht dhe fizikisht. Arsyeja pse, Sylvester Stallone vendosi t’i nënshtrohej operacionit të transplantimit të flokëve – kështu, ai eliminoi këtë situatë lodhëse që kishte një efekt kaq stresues. Falë saj, aktori me famë botërore ka rifituar pamjen e tij natyrale.

image 1

Princi Harry

Princi Harry, Duka i Sussex-it, ka qenë në krye të lajmeve për gjëra të ndryshme (përfshirë heqjen dorë nga titulli mbretëror dhe martesën e tij me aktoren Meghan Markle), por interneti është fokusuar shumë në flokët e tij të holluar në vitet e fundit. Shumë kirurgë ndanë shqetësimet e tyre për faktin se nëse ai nuk do t’i nënshtrohej një transplantimi flokësh së shpejti, mund t’i zhdukeshin të gjithë flokët.

Rafael Nadal

Historia e transplantit të flokëve të Rafael Nadal ka tërhequr padyshim vëmendjen e shumë titujve në të gjithë lajmet dhe mediat sociale disa herë gjatë viteve, dhe është ende një temë shumë e nxehtë debati. Rafael, një nga tre tenistët më të mirë në botë (mund të keni dëgjuar për Roger Federer dhe Novak Djokovic gjithashtu) dhe një fitues 20 herë i Grand Slams, fillimisht përjetoi rrallimin e flokëve në 2016, pas së cilës ai vendosi të kryente një transplant flokësh. Thashethemet thonë se ai iu nënshtrua një trajtimi flokësh FUE (Nxjerrja E Njësisë Folikulare), me mbi 4500 grafte flokësh të implantuara.

Ku Shkojnë Personazhet E Famshëm Për Të Rikthyer Flokët E Tyre?

Tani që keni ushqyer mjaftueshëm kuriozitetin për transplantet e flokëve të personazheve të famshëm, ka një temë tjetër për të cilën shumica e njerëzve interesohen. Ku shkojnë të famshmit për të rikthyer flokët e tyre? Pa dyshim, për të marrë trajtimin më të mirë të flokëve dhe rezultatet ideale, individët kërkojnë vendet më të mira për t’iu nënshtruar operacionit të transplantimit të flokëve.

Ka disa vende dhe vende të veçanta të njohura në këtë fushë dhe tashmë është një fakt që Shqipëria është ndër vendet më të mira dhe lider në transplantin e flokëve. Kështu, çdo vit, Shqipëria pret qindra njerëz nga e gjithë bota. Tirana, Shqipëri, është një nga qendrat e transplantit të flokëve. Advanced Hair Clinic, e cila ka një prestigj mjaft të lartë, me qendër në Tiranë, është një klinikë e trasnplantimit tëflokëve, prioriteti i të cilës është rezultati optimal për kënaqësinë e pacientëve.

Artikuj te tjere

Na ndiqni

KRYENI NJË KONSULTË FALAS

Rruga e fitimit të vetëbesimit fillon këtu!

Është e thjeshtë, e shpejtë, pa pagesë. Specialistët tanë do ju kontaktojnë sa më shpejt të jetë e mundur. 

Ose telefononi specialistët tanë për të marrë ndihmë të menjëhershme:

sqAlbanian